ساخت سوله قدسی

ساخت و اجرای سوله قدسی​

سازه قوسی سبک UBM جهت ساخت سوله به روش پوشش خودایستا با استفاده از پانلهای قوسی شکل از جنس ورق گالوانیزه دهانه سوله پوشیده می شود و دیگر نیازی به اجرای ستون، تیر، لاپه، خرپا و… نیست که در نوع خود بسیار بی نظیر است .
لازم به ذکر است که این پوشش می تواند بر روی ستون یا دیوار نیز قرار گیرد و قابلیت این را دارد که در طرح ها و اندازه های مختلف تولید و اجرا شود و برای پوشش فضاهای مختلف با دهانه بلند مورد استفاده قرار گیرد.

کاربردهای پوشش خودایستا

پوشش خودایستا کاربردهای زیادی برای فضاهای با عملکردهای مختلف دارد که نمونه هایی از آنها عبارتند از: انبارها. کارخانجات. فروشگاه ها. تالار مجالس. آشیانه هواپیما. سالن های ورزشی. تعمیرگاه ها. گاوداری ها. مرغداری ها. پرورش قارچ. انواع سوله های نظامی. کارگاه ها. موتورخانه ها. مراکز آتش نشانی. کمپ ها. پناهگاه ها. خانه های پیش ساخته. پنت هاوس ها. بنادر. پارکینگ ها و…

ساخت سوله‌های قوسی

اجرای سوله‌های قوسی

سوله قوسی نظامی

کلیه ماشین آلات ساخت سوله قوسی به روش UBM ابتدا توسط شرکت امریکایی MIC جهت کاربری نظامی طراحی و ساخته شد و ارتش ایالات متحده آمریکا به طور گسترده ای از آن جهت ساخت سوله های قوسی سریع در مناطق جنگی و ایجاد کمپ های نظامی و ... استفاده می کند.

سوله قوسی کشاورزی

جهت انبار محصولات، سردخانه میوه و محصولات کشاورزی، انبار غلات، سیلوی ذخیره گندم، دپوی محصولات کشاورزی، انبار کود و سموم کشاورزی، سرپناه برای ماشین آلات کشاورزی می توان از سوله های قوسی UBM استفاده نمود.

سوله قوسی صنعتی

جهت ساخت سوله های قوسی صنعتی، کارخانه های تولیدی، انبار های صنعتی، سردخانه های صنعتی، سالن تولید قطعات صنعتی، کارگاه های تولیدی و صنعتی، سوله و سالن با دهانه های بزرگ و کوچک از 10 متر تا 36 متر و ارتفاع تا 12 متر بدون نیاز به ستون می توان از سوله قوسی UBM استفاده نمود.

سوله قوسی تجاری

جهت ساخت و راه اندازی یک کسب و کار تجاری که با استفاده از سیستم سوله قوسی UBM ساخته می شوند بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین مدت زمان ساخت سوله بسیار سریع و آسان می باشد.

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

Arched shed

مزایای سوله سبک قوسی

همانطور که گفته شد بهترین سوله سبک سوله های خر پایی می باشند. این سوله ها به دلیل وزن کمی که دارا می باشند پر استفاده تر نیز هستند. علاوه بر این مزیت، سایر مزیت های سوله سبک قوسی به شرح ذیل میباشد:

  1. سوله های سبک حمل و نقلی آسان دارند و این مزیت به دلیل ساختار سبک ان ها می باشد.
  2. زیبایی وتنوع در ساخت این نوع سوله ها انها را به یک سازه ی بسیار پر مصرف تبدیل کرده است.
  3. در سوله های خرپایی امکان جا به جایی وجود خواهد داشت زیرا تمام اتصالات اصلی به صورت پیچ و مهره میباشد.
  4. قیمت سوله های سبک بسیار کم تر از دیگر سوله هاست.
  5. مقاومت و استقامت سوله های خرپایی بالاتر از سایر روش ها است.
  6. قابلیت اجرای طبقات را دارد.
  7. قابلیت اجرا تا هر دهانه ای را بدون ستون میانی دارد.
  8. طراحی به صورت دلخواه صورت می گیرد، و محدودیت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.
  9. فنداسیون نسبتا سبک تری را میخواهد.
  10. تهویه در این سوله ها بسیار بهتر انجام میشود زیرا سقف آنها به صورت قوسی میباشد.
  11. زمان ساخت کمتری دارند.
  12. در مناطق برف گیر بسیار مقاومت خوبی نسبت به سایر سوله ها دارند
  13. سوله سبک قوسی دفترچه محاسبات دارد و مورد تایید سازمان نظام مهندسی واقع میشود.
  14. قابلیت اجرا برای انواع پوشش سقف و دیوار را دارد.
  15. قیمت سوله های سبک در دهانه های بزرگ میتواند تا ۶۰ درصد کاهش قیمت نسبت به سایر روش ها به ویژه تیر ورق داشته باشد.

شکل های مختلف سوله قوسی​

سوله زمین به زمین یا سوله Q شکل: طراحی این سوله به گونه ای است که دو طرف سوله قوسی بر روی فنداسیون قرار گرفته می شود، با توجه به این که قوس از روی زمین شروع می شود به اجرای دیوار در اطراف آن نیازی ندارد و خود سازه مانند یک دیوار عمل می کند، بنابراین این روش در سوله قوسی به صرفه ترین شکل اجرای سوله است.

سوله قوسی زمین به ستون یا سوله T شکل: در این روش طراحی سوله های قوسی، یک طرف سوله بر روی فنداسیون یا زمین و طرف دیگر آن بر روی دیوار یا ستون قرار گرفته می شود.

سوله قوسی ستون به ستون یا سوله R شکل: طراحی و ساخت این سوله ها طوری است که دو طرف سوله قوسی شکل بر روی دیوار یا ستون قرار گرفته می شود. دیوارها می تواند به صورت برشی یکپارچه و یا ترکیبی از ستون فولادی و دیوار اطراف باشند.

سوله قوسی
انواع سوله قوسی

هزینه ساخت سوله قوسی

هنگامی که ساخت و ساز سوله قوسی در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر انواع سوله ها انجام می شود و از سازه های سبک تر در ساخت آن استفاده می شود در نتیجه قیمت خرید آن پایین تر و اقتصادی تر خواهد بود و امروزه فروش سایبان های قوسی به دلیل قیمت پایین در سطح گسترده تری انجام می شود و این امر تاثیر بسیاری در ایجاد بازار رقابتی و کاهش سطح عمومی قیمت خرید و فروش آن خواهد داشت.

مراکز محدود در سراسر کشور خدمات مرتبط با معرفی اجاره یا اجاره فروش را ارائه می دهند و برخی از موسسات با به دست آوردن مزایای اقتصادی خدمات صادقانه ای در این زمینه ارائه نمی دهند و متاسفانه آن ها سوله قوسی غیر استاندارد را به مشتریان معرفی می کنند و خرید یا اجاره برای سوله قوسی بدون استاندارد کاربر می تواند مشکلات جدی برای شما ایجاد کند.

جدیدترین دوره‌ ها

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود...

آموزش ضوابط ساخت و ساز شهری
23%
تخفیف
0
770,000 تومان
قوانین مشارکت در ساخت
48%
تخفیف

دوره آموزش قوانین مشارکت در ساخت

بدون امتیاز 0 رای
4,200,000 تومان
0
4,200,000 تومان
قانون پیش فروش ساختمان
47%
تخفیف

دوره آموزش پیش فروش ساختمان

بدون امتیاز 0 رای
419,000 تومان
15
419,000 تومان
سوالات شما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است