طراحی ساختمان

طراحی ساختمان در تخصص ماست

مجموعه داود کامرانی یک شرکت شناخته‌شده و پیشرو در صنعت عمران است که با بهره‌مندی از بهترین و مجرب‌ترین مهندسان و مشاوران معماری، آماده ارائه مجموعه‌ای از باکیفیت‌ترین خدمات طراحی ساختمان، طراحی و معماری سازه، مدیریت و اجرای پروژه‌های ساختمانی، طراحی داخلی، طراحی نما، نوسازی منازل مسکونی و اداری، طراحی حرفه‌ای ویلا و باغ و…به شما عزیزان می‌باشد.

 

دلیل نیاز به ضرورت طراحی ساختمان

اهمیت طراحی ساختمان

شنیده‌اید که می‌گویند یک لحظه غفلت، یک عمر پشیمانی؟ این موضوع در مورد طراحی ساختمان نیز صدق می‌کند!. یک طراحی ساختمان خوب می‌تواند آرامش و آسایش را برای شما به ارمغان آورد. بالعکس، اگر ایرادی همچون نورگیری نامناسب، عدم تفکیک فضای عمومی و خصوصی و … در ساختمان وجود باشد هم همیشه شما را آزار خواهد داد.

طراحی ساختمان نیازمند همکاری متقابل بین مهندسین رشته‌های مختلف و تعامل آن‌ها با مالک جهت برآورده کردن خواسته‌های معقول او است. در این راه دانش و تجربه مهندسین مشاور، عامل اساسی در طراحی ساختمان به شیوه اصولی خواهد بود.

طراحی معماری ساختمان

طراحی نقشه ساختمان (طراحی پلان)، طراحی نما، مدل‌سازی سه‌بعدی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی محوطه‌سازی، ساخت انیمیشن پروژه‌های معماری

طراحی انواع ساختمان با استفاده از متدهای روز

طراحی ساختمان‌های مسکونی، اداری، خدماتی، تجاری، صنعتی، کشاورزی، ورزشی و ...

تحویل به موقع پروژه

استفاده از بهترین ابزارآلات

کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه

بهترین قیمت بازار

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

هزینه طراحی ساختمان

هزینه طراحی ساختمان بر اساس نفر ساعتی که مهندسان تیم طراحی در یک پروژه فعالیت می کنند با احتساب یک ضریب بالاسری جهت بیمه مالیات و درآمد دفتر و یا شرکت مهندسین مشاور تعیین می شود که این ضریب بین ۱.۵ تا ۳ می باشد. برای مثال اگر جهت طراحی پلان و نما یک پروژه دو ماه نیرو، برای ۳ نفر تعیین شود و حقوق هر نفر ماهانه ۸ ملیون تومان باشد، هزینه ۲۴ میلیون تومان با احتساب ضریب ۲ ، ۴۸ میلیون تومان برای این پروژه ها تعیین می شود. هرچه در زمان طراحی کارفرما تعامل بهتری با مهندسین مشاور طراحی ساختمان داشته باشد، سبب می شود انرژی پیش بینی شده در پروژه بازده بهتری داشته و خروجی های بهتری در جهت نیاز کافرما بدست ایند. هزینه مالیات و بیمه که به نیروهای تخصصی طراحی تعلق می گیرد مجموعا، بین ۱۷ تا ۲۳ درصد خواهند بود. در صورتیکه کافرما به دنبال یک برند طراحی باشد، ضریب بالاسری حتی به ضریب ۲۰ هم خواهد رسید، این در حالی است که خدمات طراحی شاید در آن حالت حداکثر ۲ یا ۳ برابر شود، اما بواسطه برند مورد نظر کارفرما، هزینه کل بالا خواهد رفت.
هزینه طراحی ساختمان

مراحل انجام آزمایش خاک

1

پیش طراحی

پیش طراحی، مرحله جمع‌آوری اطلاعاتی است که پایه و اساس مراحل طراحی یک ساختمان خواهند بود. هدف اصلی در این مرحله، آگاهی از هر آن چیزی است که در مورد زمین، سبک و نیازهای مشتریان مورد نیاز خواهد بود.

2

طراحی شماتیک

در این مرحله، ما فرآیند تبدیل برنامه ساخت‌و‌ساز به یک طراحی ساختمانی کارآمد را آغاز می‌کنیم. در مرحله طراحی شماتیک شروع به بررسی مفاهیم طراحی، زمان آزمایش گزینه‌ها و دریافت یک ایده کلی از ظاهر پروژه خواهیم کرد. بنابراین پلان و شکل پروژه شروع به شکل‌گیری می‌کند، اما جزئیات در مورد انتخاب مصالح بعدا مشخص می‌شوند.

4

اسناد ساخت و‌ ساز

در این مرحله ما نقشه‌های طراحی را به مجموعه‌ای کامل و دقیق از اسناد ساخت‌و‌ساز تبدیل می‌کنیم. این نقشه‌ها و مشخصات دارای تمام جزئیات، ابعاد و یادداشت‌های لازم برای انتقال کل هدف طراحی به اجرا هستند. ما نشان می‌دهیم که اجزای ساختمان چگونه باید به هم متصل شوند. اسناد ساخت و‌ ساز در این مرحله ما نقشه‌های طراحی را به مجموعه‌ای کامل و دقیق از اسناد ساخت‌و‌ساز تبدیل می‌کنیم. این نقشه‌ها و مشخصات دارای تمام جزئیات، ابعاد و یادداشت‌های لازم برای انتقال کل هدف طراحی به اجرا هستند. ما نشان می‌دهیم که اجزای ساختمان چگونه باید به هم متصل شوند.

3

توسعه طراحی

ما در این مرحله به طور قابل توجهی بر اساس پلان طبقات و مفاهیم تاییدشده در مرحله قبل، پیش می‌رویم. اولین اولویت در این مرحله، تعریف و توسعه تمام جنبه‌های مهم پروژه و تولید مجموعه‌ای از نقشه‌ها و مشخصات کلی برای استخدام پیمانکاران بالقوه و برآورد هزینه‌های اولیه است.

5

پروانه ساخت

در طول این مرحله، ما اطلاعات اضافی موردنیاز برای دریافت مجوز ساختمان را به اسناد ساخت‌و‌ساز اضافه می‌کنیم. نشان دادن مطابقت پروژه با کدهای کاربری زمین، ساختمان و سایر دستورالعمل‌ها و مقررات موردنیاز شهرداری صادرکننده مجوز، لازم است. در این مرحله چیزی جز صبر، از مشتری انتظار نداریم. زیرا هدف ما این است که پروژه شما را تا حد امکان سریع و بدون دردسر به پایان برسانیم. اما طول و هزینه این مرحله بسته به حوزه قضایی، پیچیدگی پروژه، نیازهای خاص منطقه یا فرآیند بررسی طراحی ساختمان می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

جدیدترین دوره‌ ها

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود...

دوره جامع مشارکت در ساخت

بدون امتیاز ۰ رای
۱۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان
۰
۱۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان
کارگاه آموزشی دستور نقشه و مجوز ساخت
۲۵%
تخفیف

کارگاه دستور نقشه و مجوز ساخت

بدون امتیاز ۰ رای
۷۵۰,۰۰۰ تومان
۴
۷۵۰,۰۰۰ تومان

کتاب مشارکت در ساخت

بدون امتیاز ۰ رای
۵۰۰,۰۰۰ تومان
۳۰۲
۵۰۰,۰۰۰ تومان

مقالات مرتبط

سوالات شما
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....