بهترین سازنده منطقه ۴ تهران

منطقه ۴ شهرداری تهران شرقی‌ترین نقطه تهران است که در شمال شرقی شهر تهران قرار دارد. بخشی از این منطقه در دامنه‌های البرز قرار دارد.

دسترسی سریع بخشی شرقی منطقه به مناطق گردشگری متعدد همچون دره‌های سد لار، لتیان و دره‌های سرسبز فشم، اوشانٰ و میگون و مناطق ورزشی تفریحی دربندسر، شمشک و آبعلی آن را از دیگر مناطق تهران متمایز کرده‌است.

این منطقه از طرف شمال به رشته کوه‌های البرز و منطقه یکٰ از طرف غرب در حدود خیابان لنگری به منطقه یک و محله پاسداران، از طرف جنوب و خیابان رسالت و مناطق هفت و هشت، در محدوده خیابان دماوند نیز به منطقه سیزده محدود می‌شود. این منطقه به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین، وسیع‌ترین، مهاجرپذیرترین، پر ساخت و سازترین مناطق تهران شناخته شده‌است.

این منطقه با دارا بودن پارک جنگلی لویزان و همچنین با ویژگی‌هایی چون وجود نابرابری اجتماعی – اقتصادی شدید در آن، جوان بودن میانگین سنی جمعیت، وجود اقشار آسیب‌پذیر در محله‌هایی همچون خاک سفید، شمیران نو، شیان و … از سایر محله‌های تهران قابل تمایز و تفکیک است. شهرداری منطقه ۴ دارای ۹ ناحیه و بیست محله است.

منطقه ۴ تهران
(یکی از بهترین مناطق برای ساخت و ساز)

پروژه های انجام شده :
 • پروژه ایکس
 • پروژه کامرانی ۱
 • پروژه کامرانی ۲
 • پروژه کامرانی  ۳

مهندس داوود کامرانی

مهندس داود کامرانی پس از کسب تحصیلات عالی در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، وارد حرفه ساخت و ساز شد. مهندس داود کامرانی تحصیلات خود را علاوه بر رشته مهندسی عمران در رشته حقوق نیز به انجام رسانده و به عنوان برترین مشاور حقوق ساخت سازندگان مطرح تهران و ایران شناخته می شوند. واحدهای ساخته شده توسط ایشان از لحاظ کیفیت و استاندارد از درجات بالایی برخوردار بوده و همواره پیش از اتمام مراحل ساخت، مشتریان و بازار در انتظار خرید از پروژه های ایشان هستند.

نمونه پروژه های انجام شده
ارسال درخواست تماس

این باعث افتخار و خوشحالی ماست که بتونیم با شما صحبت کنیم. بی صبرانه منتظریم تا بتونیم در کنار هم یک اتفاق خوب رو رقم بزنیم.

بهترین پروژه های ساخته شده در منطقه ۴

مشخصات پروژه
 • تعداد طبقات:
 • تعداد پارکینگ:
 • مدت زمان پروژه:
 • و …

پروژه ایکس

آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود.

عکس های داخلی پروژه

قیمت میانگین برخی از محلات منطقه ۴ (آبان ماه ۱۴۰۲)

جوادیه، قاسم آباد و اوقاف

۷۵- ۸۰
میلیون تومان

استخر، حکیمیه و علم وصنعت

۸۰ – ۹۵
میلیون تومان

مجیدیه شمالی، قنات کوثر، نارمک و تهرانپارس

۱۰۰ – ۱۱۰
میلیون تومان

شمس آباد، حسین آباد، هروی و پاسداران

۱۳۰- ۱۸۰
میلیون تومان

محلات منطقه ۴ شهرداری تهران

محله حکیمیه

محله حکیمیه در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان فجر و خیابان باباییان، از شرق با خیابان خلعتبری و از غرب با بزرگراه زین الدین محدود شده است و با محله‌های ‌حکیمیه، اتحاد مجاورت دارد.

محله قنات کوثر

محله قنات کوثر در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه بابایی و خیابان گلستان، از جنوب با بزرگراه باقری و بزرگراه زین الدین و از غرب با بلوار شهید حسینی، بلوار استقلال و خیابان حسینی محدود شده است و با محله‌های ‌قاسم آباد، تهرانپارس غربی، مجید آباد، اوقاف مجاورت دارد.

محله شمیران نو

محله شمیران نو در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه زین الدین، از شرق با خیابان تکاوران و خیابان هنگام، از جنوب با خیابان نیروی دریایی، خیابان الزهرا و خیابان بهار و از غرب با بزرگراه امام علی محدود شده است و با محله‌های ‌لویزان، حسین آباد، قاسم آباد، مجیدیه، دانشگاه علم و صنعت، اوقاف مجاورت دارد.

محله مجیدیه

محله مجیدیه در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با میدان ملت، خیابان استاد حسن بنا و بزرگراه زین الدین، از شرق با بزرگراه امام علی و خیابان فرجام و از غرب با خیابان استاد حسن بنا شمالی، بزرگراه سردار سلیمانی و خیابان امیرنیا محدود شده است و با محله‌های ‌لویزان، حسین آباد، شمیران نو، دبستان، نارمک شمالی، فدک، کرمان، کاظم آباد، مجیدیه مجاورت دارد.

محله پاسداران

محله پاسداران در استان تهران و در محدوده‌ی شمال شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان پاسداران، خیابان کلاهدوز و بزرگراه صدر، از شرق با بزرگراه صیاد شیرازی و خیابان جلالی، از جنوب با خیابان سروستان نهم، خیابان توحیدی و بزرگراه همت و از غرب با خیابان نیستان چهارم محدود شده است و با محله‌های ‌حسین آباد، اختیاریه، مهران، دروس، فرمانیه، اراج، کاظم آباد، قبا، کوی نوبنیاد مجاورت دارد.

محله نارمک

محله نارمک در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان فرجام، از جنوب با بزرگراه شهید باقری شمال، بزرگراه سردار سلیمانی شرق، بزرگراه باقری، خیابان دردشت و بزرگراه سردار سلیمانی و از غرب با خیابان هنگام محدود شده است و با محله‌های ‌تهرانپارس غربی، تهرانپارس، دانشگاه علم و صنعت، نارمک شمالی، فدک، دردشت، مدائن، هفت حوض مجاورت دارد.

مشخصات و ویژگی های منطقه ۴ شهرداری تهران

تاریخچه منطقه ۴

محدوده منطقه چهار تهران کنونی، در دوره‌های تاریخی اواخر قاجار و دوران پهلوی، باغ کاری‌های کشاورزی بوده‌است. از سال ۱۳۳۵ به بعد این منطقه با حفظ نقش تفرجگاهی و ییلاقی خود تبدیل به مکانی برای استقرار ویلاهای تابستانی متمولین بود. کلا برای شهر تهران، روستاهای سوهانک، ازگل، اراج، گلستان، مبارک‌آباد و اطراف باغ هروی از چنین ساخت و بافتی برخوردار بوده‌است. کانون‌های سکونتی اولیه در این منطقه، در محدوده‌های نارمک شمالی و تهرانپارس در دهه ۴۵–۳۵ شکل گرفت و به تدریج توسعه یافت و طی سالهای ۱۳۳۰ تا ۱۳۵۰ بافتهای مدرن در نارمک و تهرانپارس و به موازات آن کارگاه‌های صنعتی و کارخانه‌های واقع در شرق منطقه به شکل سطوح گسترده صنعتی به وجود آمد. از سال ۵۶ به بعد محدوده ورودی شرقی تهران در منطقه ۴ محل استقرار جمعیت مهاجر از دیگر شهرها و روستاهای کشور قرار گرفت و به تدریج بافتهای روستایی و حاشیه ای محله‌های خاک سفید، شمیران نو، کاظم‌آباد در این منطقه شکل گرفت.

اطلاعات عمومی منطقه ۴

در این بخش اطلاعات جمعیت‌شناسی، مساحت و ویژگی‌های طبیعی ارائه می‌شود.

مساحت و جمعیت منطقه ۴

شهرداری منطقه ۴ با مساحتی معادل ۶۱۲۸۸۳۶۷ متر مربع در قسمت شمال شرقی تهران قرار گرفته‌است. مستند به آمار منتشر شده در سال۱۴۰۰ جمعیت این منطقه ۸۰۳۷۸۹ نفر است. از این تعداد ۴۱۳۷۶۱ نفر مرد و ۳۹۰۰۲۸ نفر زن هستند (مرکز آمار ایران، ۱۳۸۵).. در این منطقه ۲۳۰۰۳۶ خانوار سکونت دارند. در حال حاضر ۹ ناحیه و ۲۰ محله در سطح منطقه ۴شهرداری تهران وجود دارد. تهران پارس غربی پرجمعیت‌ترین و کالاد (کوهک) کم-جمعیت‌ترین محله‌های منطقه۴ شهرداری تهران هستند. گزارش آماری دیگر منتشر شده بر اساس سازمان آمار اذعان دارد که جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ایران، ۹۱۹٬۰۰۱ نفر (۳۰۴٬۱۶۹ خانوار) شامل ۴۵۷٬۴۶۰ مرد و ۴۶۱٬۵۴۱ زن است.

ویژگی جغرافیایی و طبیعی منطقه ۴

منطقه چهار در مختصات جغرافیایی’۱۵، °۵۱ الی ‘۳۳، ° ۵۱ طول شرقی و’۳۲، °۳۵ الی ‘۴۹، °۳۵ عرض شمالی واقع شده‌است. وسعتی حدود ۹۵۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود. در منطقه چهار شهرداری تهران گسل‌های شیان، کوثر، ده‌نارمک وجود دارند. از لحاظ ژئو مورفولوژی، شهر تهران شامل این تقسیمات است: ارتفاعات شمالی، کوهپایه‌های شمالی، دشت تهران که منطقه ۴ شهرداری تهران در زمره واحد کوهپایه ای قرار می‌گیرد.

مراکز مهم منطقه ۴

در منطقه چهار دانشگاه‌ها، فرهنگسراها و مجموعه‌های ورزشی و بوستان‌های متعددی وجود دارد در این‌جا به برخی از این مراکز اشاره می‌شود.

مراکز علمی منطقه ۴

برخی از دانشگاه‌های مستقر در منطقه چهار عبارتند از:

 • دانشگاه شهید رجائی
 • دانشگاه علم و صنعت
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
 • پیام نور مرکزی
 • دانشگاه شهید چمران
 • پردیس فنی و مهندسی شهید
 • عباسپور حکیمیه بلوار شهید عباسپور

مراکز فرهنگی منطقه ۴

این منطقه تا سال ۱۴۰۰ دارای دو فرهنگسرا است.

 • فرهنگسرای اشراق
 • فرهنگسرای هنگام
 • خانه فرهنگ صدف
 • پردیس سینمایی هروی
 • پردیس سینمایی هدیش
 • پردیس سینمایی نارسیس

بوستان‌های منطقه ۴

در این منطقه تا پایان سال ۱۴۰۰، بالغ بر دویست و هفده بوستان وجود دارد.

 • باغ پرندگان تهران در شمال‌شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده‌است. این باغ در ۲ فاز طراحی شده‌است، فاز اول به نام «دشتچر» نام‌گذاری شده‌است و شامل پرنده‌هایی است که در قفس نگهداری می‌شوند یا توان پرواز ندارند. فاز دوم که مساحتی معادل ۶٫۲ هکتار دارد و در محدوده شمالی احداث شده‌است، «آبچر» نام دارد. «آبچر» مخصوص پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند، پوسته و توری طراحی شده برای این بخش از خروج پرندگان از این فضا جلوگیری می‌کند. احداث این باغ ۳ سال به طول انجامید.از شاخصه‌های باغ پرندگان تهران، طراحی زیبا و منحصر به‌فرد محوطه باغ است. محوطه باغ پرندگان را مسیرهای سنگفرش شده که توسط درختان و گل‌های زیبایی محصور شده، دربر گرفته‌است. سایه‌بان‌هایی از جنس چوب، نی و پوشال، نیمکت‌های چوبی با طراحی‌های متنوع، آلاچیق‌های چوبی، عدم وجود تیر برق یا تأسیسات اضافی، تابلوهای راهنمای طرح چوب با خط نستعلیق، آبشارهای کوچک و زیبا و طراحی هوشمندانه برکه‌ها و پل‌های چوبی آن از شاخصه‌های این باغ می‌باشد.
 • پارک جنگلی لویزان یکی از پارک‌های جنگلی شهر تهران و بخش شمیران است که ۱۱۰۰ هکتار وسعت دارد و در شمال شرق پایتخت و در حدود ۱۳ کیلومتری مرکز شهر تهران واقع گردیده‌است. این پارک در حدود ۱۳ کیلومتری مرکز شهر تهران قرار دارد و از شمال به قوچک، از جنوب به شمس‌آباد، از غرب به ده لویزان و از شرق به پادگان خاتم الانبیا محدود می‌شود.