بهترین سازنده منطقه ۱۰ تهران

منطقه ۱۰ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است. این منطقه در بین مرکز و غرب تهران قرار دارد. این منطقه در شمال به خیابان آزادی منطقه۲، در جنوب به خیابان قزوین منطقه۱۷، در شرق به بزرگراه نواب صفوی منطقه۱۱ و در غرب به خیابان شهیدان، بزرگراه یادگار امام، خیابان هرمزان و خیابان امامزاده عبدالله منطقه۹ محدود می‌شود.

از مهم‌ترین خیابان‌های این منطقه خیابان جیحون، خوش، قصر الدشت، کارون و رودکی (سلسبیل) و خیابان جمهوری اسلامی و خیابان سینا (محبوب مجاز) است. بخش جنوبی تونل توحید نیز در این منطقه واقع شده‌است. این منطقه با تراکم ناخالص جمعیتی حدود ۴۰۰ نفر در هر هکتار بوده که از این حیث، از پُرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران در بین مناطق بیست و دوگانه محسوب می‌شود، تراکم جمعیتی آن چهار برابر حد استاندارد و دو برابر میانگین تراکم در شهر تهران است.

این منطقه دارای سه ناحیه و ده محله است. فضای سبز منطقه از ۳۲ بوستان با وسعتی بیش از ۴٫۳ هکتار برخوردار است. سرانه فضای سبز ۲/۶ متر مربع می‌باشد. شاخص‌ترین پارک منطقه پارک هزار شهید و بوستان تهرانی هستند. منطقه ده با دسترسی به بخش جنوبی تونل توحید و نیز دسترسی به بزرگراه یادگار امام و نیز بزرگراه نواب دسترسی نسبتاً خوبی به شبکه بزرگراهی تهران دارد.

منطقه ۱۰ تهران
(یکی از بهترین مناطق برای ساخت و ساز)

پروژه های انجام شده :
 • پروژه ایکس
 • پروژه کامرانی ۱
 • پروژه کامرانی ۲
 • پروژه کامرانی  ۳

مهندس داوود کامرانی

مهندس داود کامرانی پس از کسب تحصیلات عالی در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، وارد حرفه ساخت و ساز شد. مهندس داود کامرانی تحصیلات خود را علاوه بر رشته مهندسی عمران در رشته حقوق نیز به انجام رسانده و به عنوان برترین مشاور حقوق ساخت سازندگان مطرح تهران و ایران شناخته می شوند. واحدهای ساخته شده توسط ایشان از لحاظ کیفیت و استاندارد از درجات بالایی برخوردار بوده و همواره پیش از اتمام مراحل ساخت، مشتریان و بازار در انتظار خرید از پروژه های ایشان هستند.

نمونه پروژه های انجام شده
ارسال درخواست تماس

این باعث افتخار و خوشحالی ماست که بتونیم با شما صحبت کنیم. بی صبرانه منتظریم تا بتونیم در کنار هم یک اتفاق خوب رو رقم بزنیم.

بهترین پروژه های ساخته شده در منطقه ۱۰

مشخصات پروژه
 • تعداد طبقات:
 • تعداد پارکینگ:
 • مدت زمان پروژه:
 • و …

پروژه ایکس

آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود.

عکس های داخلی پروژه

قیمت میانگین برخی از محلات منطقه ۱۰ (آبان ماه ۱۴۰۲)

بریانک، هفت چنار و سلیمانی

۵۵ – ۶۰
میلیون تومان

کمیل، هاشمی و امام خمینی

۶۰ – ۶۵
میلیون تومان

طوس و دامپزشکی

۷۰ – ۷۵
میلیون تومان

آذربایجان

۸۵
میلیون تومان

محلات منطقه ۱۰ شهرداری تهران

محله هاشمی

محله هاشمی در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان هاشمی، از شرق با خیابان جیحون و خیابان کمیل، از جنوب با خیابان هرمزان و از غرب با خیابان نوری نیارکی و بزرگراه یادگار امام محدود شده است و با محله‌های ‌جی، امامزاده عبدالله، سلیمانی، دکتر هوشیار، هفت چنار، زنجان، کارون شمالی، شهید دستغیب، کارون جنوبی، شبیری مجاورت دارد.

محله کارون

محله کارون شمالی در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان آزادی، از شرق با خیابان آذربایجان، خیابان قصرالدشت و خیابان هاشمی و از جنوب با خیابان جیحون محدود شده است و با محله‌های ‌جی، شادمهر، سلسبیل شمالی، توحید، هاشمی، زنجان، سلسبیل جنوبی، کارون جنوبی مجاورت دارد.

محله زنجان

محله زنجان در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان آزادی، از شرق با خیابان جیحون، از جنوب با خیابان هاشمی و بزرگراه یادگار امام و از غرب با خیابان شهیدان و میدان هوشیار محدود شده است و با محله‌های ‌جی، شادمهر، دکتر هوشیار، هاشمی، کارون شمالی، شهید دستغیب، کارون جنوبی مجاورت دارد.

محله هفت چنار

له هفت چنار در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان کمیل و خیابان جیحون، از شرق با خیابان خوش جنوبی، خیابان امیرقلی، خیابان بریانک و خیابان محبی، از جنوب با خیابان قزوین و خیابان پهلوانی و از غرب با خیابان رنجبر، خیابان نوری، خیابان حسام الدین و خیابان خواجه زاده محدود شده است و با محله‌های ‌جی، سلیمانی، هاشمی، بلورسازی، بریانک، سلسبیل جنوبی، باغ خزانه، کارون جنوبی مجاورت دارد.

محله بریانک

محله بریانک در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان کمیل، از جنوب با خیابان قزوین و خیابان هلال احمر و از غرب با خیابان عرب، میدان بریانک، خیابان بریانک، خیابان امیرقلی و خیابان خوش جنوبی محدود شده است و با محله‌های ‌گمرک، هفت چنار، بلورسازی، سلسبیل جنوبی، باغ خزانه، اسکندری، سلامت مجاورت دارد.

محله سلیمانی

محله سلیمانی در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان کمیل، خیابان برادران عرب و خیابان سبحانی، از شرق با خیابان رنجبر و خیابان پهلوانی و از جنوب با خیابان قزوین، خیابان امامزاده حسن و خیابان رضایت محدود شده است و با محله‌های ‌جی، هفت چنار، هاشمی، باغ خزانه، شبیری، امامزاده حسن مجاورت دارد.

محله سلسبیل

محله سلسبیل تهران که یکی از قدیمی ترین محله ها و بورس البسه شناخته شده است، در مرکز تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۱۰ و جنوب غرب تهران واقع شده است و در حال حاضر از شمال به خیابان هاشمی، از جنوب به خیابان کمیل، از شرق به بزرگراه نواب و از غرب به خیابان قصرالدشت منتهی می شود. این محله از شمال با محله سلسبیل شمالی، از جنوب با محله بریانک، از شرق با محله اسکندری و از غرب با محله کارون جنوبی همسایه است.

مشخصات و ویژگی های منطقه ۱۰ شهرداری تهران

سابقه سکونتگاهی شهری منطقه ده شهرداری تهران به دهه بیست خورشیدی بازمی‌گردد. از آن زمان تا دهه شصت خورشیدی، طی چهل سال این منطقه تدریجاً بسط و گسترش یافته‌است. منطقه ده از قدیم دربرگیرنده تمامی بخش‌های اکبرآباد و بریانک بوده‌است. در فاصله سال‌های دهه بیست تا پنجاه خورشیدی بافت جنوب منطقه همچنان با کوچه باغ‌های خود و دو قلعه بریانک و جی پابرجا و چهره روستایی خود را حفظ کرده بود. در تغییرات مناطق در سال ۱۳۴۹ نیز که تهران ابتدا به هفت منطقه، سپس به دوازده منطقه تقسیم شد؛ منطقه ۱۰ کنونی بخشی از منطقه یک شهر تهران بوده‌است. بر اساس گزارش‌های تاریخی محدوده منطقه یک تهران عبارت بود از: شمال به بلوار کشاورز، بیمارستان امام خمینی (کنونی) ستارخان و بزرگراه‌های آل‌احمد و شیخ فضل‌الله از شرق به خیابان کارگر و بزرگراه چمران از جنوب به خیابان مرتضوی از غرب به پادگان جی و هاشمی در نهایت منطقه ۱۰ شهرداری تهران با ساختار فعلی در پانزدهم تیر ماه ۱۳۶۴ تأسیس شد.

قدیمی‌ترین سکونت گاه این منطقه شامل دو آبادی جی و بریانک است که از گذشته‌های دور به نام قلعه بریانک و قلعه جی به صورت آبادی‌های اقماری وجود داشته‌اند. عنصر قدیمی دیگر منطقه نهر فیروزآباد است که از شمال غرب تهران به طرف شهر ری جریان داشته و در امتداد مسیر خود پس از عبور از این منطقه نهایتاً به‌آبادی فیروزآباد در جنوب شرقی شهر ری منتهی می‌شود. به همین دلیل نام این نهر را فیروزآباد گذاشته‌اند.

بناهای برجای مانده از تهران قدیم در منطقه ۱۰

 • برخی از بناهای تهران قدیم در این منطقه همچنان با برجاست و با تغییر کاربری به حیاتش ادامه می‌دهد از آن جمله می‌توان به ساختمان قدیمی اشاره کرد که هم‌اکنون محل استقرار موزه حیات وحش هفت چنار است. این موزه، قهوه‌خانه سنتی با ساختمانی قدیمی دارد. هم‌اکنون پارک هفت چنار با وسعت ۱۸۰۰۰ متر مربع دارای گونه‌های گیاهی چنار، توت، ماگنولیا و پالم است. همچنین موزه حیات وحش اکنون در بر دارنده گونه‌های مختلف حیوانات تاکسیدرمی شده و زنده است. ساختمان موزه، بنایی تاریخی از اوایل دهه قرن بیستم است که به عنوان کارخانه برق شروع به کار کرد؛ بعد از چند سال به کارخانه جوراب بافی تبدیل شد. ساختمان بنایی قاجاری است که در نهایت استادی و ظرافت طراحی و ساخته شده و دودکش بسیار عظیمی دارد. این بنا ۲۷۰۰ متر مربع مساحت دارد و در زمینی به مساحت ۷۶۰۰ متر مربع واقع شده‌است.
 • در تهران قدیم حاشیه هفت چنار کشاورزی انجام می‌گرفته این محله دارای باغ‌های فراوان بوده‌است. قبل از انقلاب محدوده موزه حیات وحش هفت چنار کارخانه جوراب بافی بوده‌است. کشاورزی در این محدوده و همچنین وجود کارخانه جوراب بافی از جمله جاذبه‌های این محله به حساب می‌آمده‌است. همچنین مسجد اعتماد سابق که در حال حاضر مسجد المهدی می‌باشد قدیمی‌ترین مسجد این محله محسوب می‌شود.
 • از دیگر بناهای قدیمی برجای مانده از تهران قدیم در این منطقه بنای امامزاده معصوم است. مستند به کتیبه نوشته شده به تاریخ ۱۲۴۰ هجری قمری، امامزاده معصوم از نوادگان محمدباقر معرفی شده‌است. این بقعه در فضای وسیع و مشجری قرار دارد. بنای فعلی آن مشتمل بر حرم چهارضلعی مستطیل شکل است که ایوان کوچکی در طرف جنوب و اتاق‌های وسیعی در طرفین آن ساخته شده و گنبدی به سبک گنبدهای عصر صفوی بر فراز بقعه استوار شده‌است. در محوطه این بقعه، مقبره برخی از رجال و افسران عهد مظفرالدین شاه و محمد علی شاه قاجار وجود دارد. در گذشته در اطراف امامزاده معصوم باغ‌های زیادی وجود داشت که در توسعه‌های بعدی عمدتاً به مناطق مسکونی تبدیل شده‌است.

اطلاعات منطقه ۱۰

در این بخش اطلاعات نظیر جمعیت و وسعت، محدوده و ویژگی‌های منطقه ارائه می‌شود.

محدوده جغرافیایی منطقه ۱۰

به لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال به خیابان آزادی، از جنوب به خیابان قزوین، از شرق به بزرگراه شهید نواب صفوی و از غرب به خیابان شهیدان منتهی می‌شود. منطقه ده، در بخش غربی شهر تهران واقع و با مناطق دو (شمال)، نُه (غرب)، هفده (جنوب) و یازده (شرق) همجوار است. این منطقه دارای سه ناحیه و ده محله است.

وسعت و جمعیت منطقه ۱۰

منطقه ده با ۸۱۷ هکتار مساحت، کوچک‌ترین منطقه شهرداری تهران بعد از منطقه هفده محسوب می‌شود. این منطقه دارای سه ناحیه و ده محله است. جمعیت منطقه در حدود ۳۲۷ هزار نفر و با تراکم ناخالص جمعیتی حدود ۴۰۰ نفر در هر هکتار بوده که از این حیث، از پُرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران در بین مناطق بیست و دوگانه محسوب می‌شود و تراکم جمعیتی آن چهار برابر حد استاندارد و دو برابر میانگین تراکم در شهر تهران است. در حدود ۱۱۷۰۰۰ خانوار در این منطقه زندگی می‌کنند و زنان ۵۱ درصد و مردان ۴۹ درصد جمعیت این منطقه را تشکیل می‌دهند. ۸۷ درصد جمعیت منطقه باسواد می‌باشند. این منطقه دارای سه ناحیه و ده محله است.

ویژگی های مهم منطقه ۱۰

دسترسی به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، ترمینال غرب، فرودگاه مهرآباد و بازار تهران از فرصت‌های این منطقه است.

مراکز مهم منطقه ۱۰

در این منطقه مراکز متعدد فرهنگی، تفریحی و فضای سبز و تاریخی قرار دارد.

مراکز مذهبی و تاریخی منطقه ۱۰

این منطقه دارای ۶۴ مسجداست که شاخص‌ترین مسجد لولاگر است و واقع در خیابان آذربایجان نبش خیابان نواب می‌باشد.

 • امامزاده معصوم
 • مسجد حاج عبدالله
 • مسجد لولاگر

بوستان‌های منطقه ۱۰

فضای سبز منطقه تا سال ۱۴۰۱ از ۵۵ بوستان با وسعتی بیش از ۴٫۳ هکتار برخوردار است. شاخص‌ترین پارک منطقه پارک هزار شهید در خیابان شهید برادران عرب و بوستان تهرانی در خیابان قزوین بعد از دو راهی قپان قراردارند.

 • پارک رضوان (خیابان کمیل)
 • بوستان رودکی (خیابان رودکی)
 • بوستان اعتماد (خیابان هفت چنار)
 • بوستان هفت چنار (خیابان هفت چنار)
 • پارک آیینه (خیابان جیحون)
 • پارک شهدا (خیابان طوس و بهنود)
 • بوستان زینبیه (خیابان مالک اشتر)
 • بوستان برادران شهید بیات (بزرگراه یادگار امام)
 • پارک نور (بلوار بریانک)
 • بوستان هزار شهید (خیابان شهید عرب)
 • بوستان خانواده (خیابان شهید عرب)
 • بوستان ۲۲ بهمن (خیابان شهید عرب)
 • بوستان ناظمی (خیابان محقق)
 • پارک دوچرخه (خیابان رنجبر)
 • بوستان نوا (خیابان رنجبر)
 • بوستان تهرانی (خیابان قزوین)
 • بوستان غنی پور (خیابان قزوین)
 • بوستان باغ حکیم (خیابان محمدیان)
 • بوستان نیلوفر (خیابان محبوب مجاز)
 • بوستان زنجان (خیابان زنجان جنوبی)
 • بوستان شهدای باقری زند (خیابان بهنود)

سینماهای منطقه ۱۰

 • سینما کارون
 • سینما جی
 • سینما المپیا

مراکز درمانی منطقه ۱۰

 • بیمارستان اقبال
 • بیمارستان شهریار
 • بیمارستان بابک
 • بیمارستان لولاگر

حمل و نقل عمومی منطقه ۱۰

در منطقه ده دسترسی مناسبی به مترو، اتوبوس تندرو شبکه بزرگراهی تهران وجود دارد.

بزرگراه های منطقه ۱۰

منطقه ده با دسترسی به بخش جنوبی تونل توحید و نیز دسترسی به بزرگراه یادگار امام و نیز بزرگراه نواب دسترسی نسبتاً خوبی به شبکه بزرگراهی تهران دارد. تونل توحید یکی از بزرگترین تونل‌های شهری ایران است که از دو تونل کنار هم به طول ۲۱۳۶ متر تشکیل شده و هرکدام از تونل‌ها شامل ۳ باند رفت و برگشت بوده و به عنوان نخستین تونل شمال به جنوب تهران، بزرگراه شهید چمران را به بزرگراه شهید نواب صفوی پیوند می‌دهد. همچنین بزرگراه یادگار امام به طول ۱۷ کیلومتر از مهمترین شریان‌های اصلی بزرگراهی شمالی و جنوبی پایتخت تلقی می‌شود.

اتوبوس تندرو منطقه ۱۰

برخی از ایستگاه‌های سامانه اتوبوس تندرو خط پارک‌وی – پایانه معین در این منطقه قرار دارد.

مترو های منطقه ۱۰

 • ایستگاه متروی شادمان در خیابان آزادی، ابتدای خیابان‌های جیحون و شادمهر
 • ایستگاه متروی شهید نواب صفوی در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان آذربایجان
 • ایستگاه متروی کمیل در حاشیه بزرگراه نواب زیر پل کمیل
 • ایستگاه متروی بریانک در تقاطع بزرگراه نواب و بلوار بریانک غربی
 • ایستگاه متروی رودکی در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان امام خمینی