بهترین سازنده منطقه ۲۲ تهران

منطقه ۲۲ شهرداری تهران در شمال غرب تهران قرار دارد. منطقه ۲۲ شهرداری تهران در قسمت شمال غربی شهر تهران و در پایین دست حوضه آبریز رودخانه کن و وردیج قرار دارد. این منطقه از شمال با کوهستان البرز مرکزی، در شرق با حریم رودخانه کن، در جنوب با آزاد راه تهران – کرج و در غرب با محدوده جنگل‌های دست کاشت وردآورد محدود می‌شود.

منطقه بیست و دو با مناطق پنج و بیست و یک شهرداری تهران همجوار است. منطقه ۲۲ دارای ۴ ناحیه، ۱۲ محله و ۲۸ شهرک با ۵۸۸۱ هکتار وسعت است. شهروندان منطقه بیست و دو به واسطه آزادراه تهران – کرج در جنوب، بزرگراه شهید خرازی در شمال، بزرگراه آزادگان در غرب و همچنین بزرگراه شهید همدانی در میانه این منطقه به شبکه بزرگراهی تهران و نیز شبکه بین شهری مناطق شمالی ایران دسترسی خوبی دارند. علاوه بر آن به دلیل وجود این شاهراه‌های اصلی، امکان ترددهای پر حجم روزانه بین شهری و بین استانی را فراهم می‌شود. در منطقه بیست و دو شهرداری تهران مراکز مهم ورزشی، علمی و اقتصادی و گردشگری وجود دارد.

از جمله می‌توان اشاره کرد به دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی، مجموعه ورزشی آزادی تهران، پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی خرگوش‌دره، پارک جنگلی لتمال کن، پارک جنگلی وردآورد، دریاچه چیتگر، آبشار تهران، بوستان جوانمردان، ایران مال، بوستان بانوان ریحانه از محله‌های این منطقه می‌توان اشاره کرد به دهکده المپیک، آبشار و دریاچه خلیج فارس.

منطقه ۲۲ تهران
(یکی از بهترین مناطق برای ساخت و ساز)

پروژه های انجام شده :
 • پروژه ایکس
 • پروژه کامرانی ۱
 • پروژه کامرانی ۲
 • پروژه کامرانی  ۳

مهندس داوود کامرانی

مهندس داود کامرانی پس از کسب تحصیلات عالی در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، وارد حرفه ساخت و ساز شد. مهندس داود کامرانی تحصیلات خود را علاوه بر رشته مهندسی عمران در رشته حقوق نیز به انجام رسانده و به عنوان برترین مشاور حقوق ساخت سازندگان مطرح تهران و ایران شناخته می شوند. واحدهای ساخته شده توسط ایشان از لحاظ کیفیت و استاندارد از درجات بالایی برخوردار بوده و همواره پیش از اتمام مراحل ساخت، مشتریان و بازار در انتظار خرید از پروژه های ایشان هستند.

نمونه پروژه های انجام شده
ارسال درخواست تماس

این باعث افتخار و خوشحالی ماست که بتونیم با شما صحبت کنیم. بی صبرانه منتظریم تا بتونیم در کنار هم یک اتفاق خوب رو رقم بزنیم.

بهترین پروژه های ساخته شده در منطقه ۲۲

مشخصات پروژه
 • تعداد طبقات:
 • تعداد پارکینگ:
 • مدت زمان پروژه:
 • و …

پروژه ایکس

آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود. آدرس پروژه سازنده پروژه مشخصات فنی و .. در این بخش توضیح داده شود.

عکس های داخلی پروژه

قیمت میانگین برخی از محلات منطقه ۲۲ (آبان ماه ۱۴۰۲)

شهرک راه آهن و دریاچه

۸۰
میلیون تومان

دهکده المپیک

۱۰۸
میلیون تومان

برج های دهکده المپیک و دریاچه

۱۱۰ – ۱۲۰
میلیون تومان

محلات منطقه ۲۲ شهرداری تهران

محله سرو آزاد

محله سرو آزاد در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شرق با خیابان طبیعت، از جنوب با خیابان سروناز، بلوار چهل و هفتم، بلوار انصار، خیابان پنجاه و سوم و خیابان پنجاه و پنجم و از غرب با بلوار اردستانی محدود شده است و با محله‌های ‌دریاچه شهدای خلیج فارس، شریف، وردآورد، شهرک غزالی، شهید باقری، شهرک دانشگاهی، چیتگر شمالی، شهرک سینمایی، شهرک شهرداری مجاورت دارد.

محله دریاچه

محله دریاچه شهدای خلیج فارس در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه خرازی، خیابان ورودی شماره یک ایران مال و خیابان جوزانی شرقی، از شرق با بلوار موج و بلوار صدف، از جنوب با خیابان آزادراه کرج – تهران و خیابان آزادراه تهران – کرج و از غرب با خیابان سروناز و بلوار تهرانی محدود شده است و با محله‌های ‌سرو آزاد، شهرک استقلال، کوهک، هوانیروز، قائم، آبشار تهران، شهید باقری، شهرک دانشگاهی، چیتگر شمالی مجاورت دارد.

محله هوانیروز

محله هوانیروز در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بلوار کاشان، بلوار امیرکبیر و بلوار برادران زینعلی، از شرق با بزرگراه آزادگان، از جنوب با خیابان علیمرادی و از غرب با بلوار صدف محدود شده است و با محله‌های ‌دریاچه شهدای خلیج فارس، شهرک صدرا، کوهک، قائم، زیبادشت، گلستان مجاورت دارد.

محله صدرا

محله شهرک صدرا در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بلوار صدرا و میدان المپیک، از جنوب با بزرگراه فهمیده و از غرب با بزرگراه آزادگان محدود شده است و با محله‌های ‌شهرک استقلال، کوهک، هوانیروز، شهرک آزادی، ارم، اندیشه، زیبادشت مجاورت دارد.

محله زیبا دشت

محله زیبادشت در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شرق با بزرگراه همت، از جنوب با میدان المپیک و بلوار صدرا و از غرب با بزرگراه آزادگان محدود شده است و با محله‌های ‌شهرک صدرا، هوانیروز، دهکده المپیک، اندیشه، گلستان، کن مجاورت دارد.

محله شهید باقری

محله شهید باقری در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از جنوب با خیابان هامون و بزرگراه خرازی محدود شده است و با محله‌های ‌سرو آزاد، دریاچه شهدای خلیج فارس، قائم، آبشار تهران مجاورت دارد.

محله آبشار تهران

محله آبشار تهران در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان جدی اردبیلی و از جنوب با بزرگراه خرازی محدود شده است و با محله‌های ‌دریاچه شهدای خلیج فارس، قائم، دهکده المپیک، گلستان، شهید باقری مجاورت دارد.

محله قائم

محله قائم در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه خرازی و بلوار هاشم زاده شمالی، از شرق با بلوار برادران زینعلی و خیابان بنفشه نهم، از جنوب با بلوار امیرکبیر، بلوار کاشان، بلوار موج و بلوار صدف و از غرب با میدان دریاچه، بلوار میعاد، خیابان جوزانی شرقی و بلوار دریاچه محدود شده است و با محله‌های ‌دریاچه شهدای خلیج فارس، هوانیروز، دهکده المپیک، گلستان، آبشار تهران، شهید باقری مجاورت دارد.

محله گلستان

محله گلستان در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه خرازی، از شرق با بلوار زیبادشت و خیابان گلستان سوم و از جنوب با بزرگراه آزادگان، بلوار برادران زینعلی و بلوار امیرکبیر محدود شده است و با محله‌های ‌هوانیروز، قائم، دهکده المپیک، زیبادشت، آبشار تهران مجاورت دارد.

محله دهکده المپیک

محله دهکده المپیک در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته است و از جنوب با بزرگراه همت و بزرگراه خرازی و از غرب با خیابان جدی اردبیلی و بلوار برادران زینعلی محدود شده است و با محله‌های ‌قائم، اندیشه، بهاران، زیبادشت، گلستان، آبشار تهران، کن مجاورت دارد.

مشخصات و ویژگی های منطقه ۲۲ شهرداری تهران

تاریخچه منطقه ۲۲

منطقه بیست و دو شهرداری تهران از دهه پنجاه خورشیدی سابقه کاربری مسکونی و صنعتی در شهر تهران دارد.

 • نخستین تلاش‌ها در زمینه پیوستن اراضی کنونی منطقه بیست و دو شهرداری تهران به بافت شهری پایتخت به دهه چهل خورشیدی بازمی‌گردد. مستند به گزارش‌های تاریخی مالکان اولیه اراضی منطقه در سال‌های قبل از انقلاب خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بودند. پس از تصویب نخستین طرح جامع تهران در سال ۱۳۴۹ منطقه با نام شهر جدید کن در سال‌های دهه پنجاه زیر ساخت و ساز رفت و شاهد رشد و توسعه کالبدی بود. تدریجاً در فاصله سال‌های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۸ حدود ۲۰ درصد اراضی منطقه تفکیک شد، مالکین جزئی پیدا کرد. بقیه اراضی به قطعات بزرگ (۱۰۰۰ مترمربع به بالا) تقسیم شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی اراضی فرمانفرمایان و فیروزگر ملی اعلام شد و تعدادی از آنها به سازمان زمین شهری واگذار شد.
 • در فاصله سال‌های دهه شصت، ۲۵ درصد اراضی توسط نیروهای مسلح جهت ساخت و ساز پادگان‌های نظامی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین در قسمتی از اراضی این منطقه نیز تعاونی‌های مسکن شروع به شهرک‌سازی کردند. متأثر از رشد کالبدی منطقه و افزایش جمعیت، چالش‌هایی در حوزه مدیریت خدمات شهری و زیست‌محیطی و … در این منطقه پدید آمد و متأثر از چالش‌های یاد شده، شهرداری تهران بر آن شد تا اراضی شمال غرب تهران را به محدوده خدماتی شهر تهران الحاق نماید؛ بر این اساس تهیه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بنا به توصیه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۱۳۷۰ با هدف احیای مفاهیم از دست رفته شهرسازی چون هویت، خوانا بودن محیط جهت‌یابی و مکان‌یابی فضاهای مناسب شهری در دستور کار مهندسین مشاور قرار گرفت. در سال ۱۳۷۳ مطالعات تهیه شده توسط مشاور با عنوان طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تصویب شد. پس از تصویب طرح تفصیلی، زمینه اجرای آن با مسائل مختلفی همراه شد. در نهایت پس از رفع ایرادهای مطرح شده طرح تفصیلی جدید در سال ۱۳۷۸، به تصویب رسید. سرانجام طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تهران در تاریخ هشتم شهریورماه ۱۳۷۹ شهرداری این منطقه رسماً فعالیتش را آغاز کرد.

اطلاعات عمومی منطقه ۲۲

در این بخش اطلاعات دربارهٔ محدوده، وسعت و جمعیت، ویژگی‌ها و چالش‌های منطقه ارائه می‌شود.

محدوده جغرافیای منطقه ۲۲

منطقه ۲۲ شهرداری تهران در قسمت شمال غربی شهر تهران و در پایین دست حوضه آبریز رودخانه کن و وردیج قرار دارد. این منطقه از شمال با کوهستان البرز مرکزی، در شرق با حریم رودخانه کن، در جنوب با آزاد راه تهران – کرج و در غرب با محدوده جنگل‌های دست کاشت وردآورد محدود می‌شود. منطقه بیست و دو با مناطق پنج و بیست و یک شهرداری تهران همجوار است. به این ترتیب مرز شمالی منطقه بیست و دو شهرداری تهران تا منتهی‌الیه دامنه‌های جنوبی البرز تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری توسعه یافته‌است. در محدوده منطقه ۲۲ بلندترین منطقه ارتفاعی از سطح دریا در خط مستقیم حوزه آبریز شمالی در ارتفاعات البرز و در شرق روستای کیگا با رقوم ۳۸۴۰ و پست‌ترین آن در خروجی پیکان‌شهر به ارتفاع ۱۲۲۰متر است.

مسیر رودخانه کن که از شمال به جنوب جریان دارد پس از نقطه خروجی در سرتاسر حد شرقی محدوده طرح کشیده شده و پذیرنده آب‌های سطحی حوزه‌های شرقی است که از طریق کانال‌های انحرافی به آن متصل می‌شوند. رودخانه وردآورد نیز در امتداد شمالی جنوبی و به موازات رودخانه کن جریان دارد و در قسمت شمالی در غرب منطقه میانی امتداد یافته‌است و در پائین دست، حد غربی محدوده طرح را تشکیل می‌دهد. فاصله متوسط این دو رودخانه از یکدیگر در حدود ۱۰ کیلومتر است. مقایسه سطح منطقه بیست و دو با سطح دیگر مناطق با وسعت ۷۰۷۵۰ هکتار نشان از تعلق حدود ۴/۸ درصد از مساحت محدوده خدماتی شهر تهران به این منطقه است. این محدوده در ناحیه دشت سر تهران و در قسمت دشت چیتگر قرار دارد و از لحاظ زمین‌شناسی از رسوبات غیر متراکمی به وجود آمده که از دامنه جنوبی کوه‌های البرز حمل و ته‌نشین شده‌اند و در ضخامت رسوبات آبرفتی این ناحیه یک سفره آب زیرزمینی گسترده وجود دارد شیب عمومی منطقه از شمال به جنوب است.

جمعیت و مساحت منطقه ۲۲

منطقه بیست و دو طبق پهنه بندی مصوب سال ۱۳۹۱، بالغ بر ۵۸۸۱ هکتار وسعت دارد؛ این منطقه با هدف رفع کمبودهای خدماتی حوزه غرب تهران و نیز جابه‌جایی بخشی از جمعیت ساکن در بافت‌های فرسوده تهران مرکزی و نیز اسکان بخشی از جمعیت شهر تهران ایجاد شد.جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ایران، ۱۷۵٬۳۹۸ نفر (۵۴٬۸۵۷ خانوار) شامل ۸۹٬۱۴۶ مرد و ۸۶٬۲۵۲ زن می‌باشد. جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ ایران، ۱۲۸٬۹۵۸ نفر (۳۸٬۱۰۶ خانوار) شامل ۶۵٬۴۷۶ مرد و ۶۳٬۴۸۲ زن می‌باشد.

ویژگی های منطقه ۲۲

دسترسی‌های مهم منطقه، آزاد راه تهران – کرج و آزادراه تهران – شمال می‌باشد که آزاد راه در حال احداث تهران-شمال به عنوان شریان اصلی شمال به جنوب کشور، مسیر اصلی رفت و آمد است. این منطقه که بنابر ضوابط طرح جامع جزو گسترش پیوسته شهر است؛ دربرگیرنده شهرک‌هایی پراکنده، تأسیسات، ساختمان‌های ورزشگاه آزادی و جنگل چیتگر است.

چالش‌های موجود در منطقه ۲۲

در بررسی‌های رسانه‌ای چالش‌هایی نظیر انبوهی‌سازی و نیز وجود آلاینده‌های صوتی و هوا از جمله چالش‌های این منطقه عنوان شده‌است.

در سال‌های اخیر به دلیل بکر بودن شدید این منطقه ساخت و ساز رونق شدیدی گرفت به دلیل افزایش تقاضای شدید، شرکت‌های خصوصی تحت عنوان تعاونی مسکن فروش ملک بصورت پیش فروش را آغاز کردند.

ایجاد میتینگ‌های متعدد به دلیل کثرت مراکز تفریحی در این منطقه یکی از معضلات فرهنگی و اجتماعی موجود در منطقه است؛ ایجاد و گسترش گروه‌های مختلف مانند: وست پارکور، تهران کیلر، تیم۲۳ و غیره نمونه ای بر اثبات وجود ظرفیت ایجاد بیشتر در آینده است.

در سال‌های اخیر حجم زیادی از مسکن‌های منطقه ۲۲ از طریق پیش فروش انجام گردیده‌است.

مراکز مهم منطقه ۲۲

در منطقه بیست و دو شهرداری تهران مراکز مهم ورزشی، علمی و اقتصادی و گردشگری وجود دارد.

مراکز مطرح منطقه ۲۲

 • دانشگاه علامه طباطبایی
 • مجموعه ورزشی آزادی تهران
 • پارک جنگلی چیتگر
 • پارک جنگلی خرگوش‌دره
 • پارک جنگلی لتمال کن
 • پارک جنگلی وردآورد
 • دریاچه چیتگر
 • آبشار تهران
 • دانشگاه علوم انتظامی
 • پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی
 • بنیاد علمی بین‌المللی علوم مغز و اعصاب ایران
 • بوستان جوانمردان
 • ایران مال
 • بوستان بانوان ریحانه

دیگر مراکز منطقه ۲۲

برخی از مراکز گردشگری و شهری به شرح زیر است.

 • بوستان شب بو
 • بوستان آتش‌نشان
 • بوستان افرا
 • بوستان باغ نو
 • بیمارستان ایرانیان
 • سینما دهکده
 • فرهنگسرای شهر
 • فرهنگسرای طبرستان