اجرای نمای ساختمان

طراحی و اجرای انواع نمای ساختمان

شرکت ساختمانی کامرانی با ایجاد ساختاری منسجم، در بکارگیری تکنولوژی روز و در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصین، مهندسین و اکیپ های اجرائی توانمند توانسته است دانش و تجربه ارزشمندی را در صنعت ساختمان بدست آورد.این مجموعه در جهت تسهیل ارائه خدمات به همکاران بخش ساختمان خدمات تکمیلی خود را در بخش های صنعتی از بهترین های هر مورد انتخاب کرده تا بتواند محصول نهایی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه نماید،این شرکت با دارا بودن نمایندگی های انحصاری محصولات خارجی و همکاری با شرکت های ارائه دهنده خدمات مورد تایید خصوصاً در نمای ساختمان با تکیه بر دانش فنی و مهندسی آمادگی خود را جهت همکاری با مجموعه خوب شما اعلام می دارد.

اهمیت اجرای نمای ساختمان

نمای ساختمان به اندازه ظاهر انسان ها اهمیت دارد اگر این مقایسه را برای تعریف اهمیت طراحی و اجرای نمای ساختمان قبول داشته باشیم در می یابیم که نمای ساختمان بیشترین تاثیر را در جلوه بصری بنا دارد و خصوصا در بحث خرید و فروش آپارتمان و یا هر نوع ساختمانی طراحی نمای ساختمان و نوع اجرای آن کلیدی ترین بخش کار است تا جایی که بعضا یک نماسازی زیبا و چشم نواز می تواند چشم متقاضی را بر ایرادات فنی و ساختاری بنا بپوشاند گرچه هدف ما در این مطلب پوشاندن ایرادات ساختمان به واسطه اجرای نمای زیبا و خاص نیست بلکه این امر میزان تاثیر گذاری نمای ساختمان بر کل بنای ساخته شده را شرح می دهد.

در بخش نما ساختمان دو بخش وجود دارد که هر دو مکمل یکدیگر هستند در مرحله اول طراحی نمای ساختمان و در گام بعدی اجرای نمای ساختمان است.

که در بخش طراحی نمای ساختمان مسکونی به صورت مفصل به بخش طراحی نما پرداخته شده است در اینجا قصد داریم بشما را با نحوه اصولی اجرای نما و متریال ها و سبک های معماری مختلف اجرای نما آشنا نماییم امیدواریم تا پایان این مطلب که توسط تیم اجرایی شرکت معماری فراکارنو تهیه شده است با ما همراه باشید.

اجرای نما ساختمان به روش‌های مختلف

اجراي نما با ملات سیمان، اجرای نما خشک (با پیچ و مهره)، اجراي نما با چسب، اجرای نما با آداپتور (برای نماهای شیشه‌ای)

طراحی نمای ساختمان باتوجه به وسعت بنا و کاربری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها

کار با یک تیم حرفه‌ای و قابل اعتماد

بهترین و باکیفیت‌ترین مصالح

ظاهر و نمایی شکیل و شیک و در عین حال ایمن

اتمام پروژه با بالاترین کیفیت و اقتصادی‌ترین صورت ممکن

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

مراحل اجرای نمای ساختمان​

1

طراحی کردن نمای ساختمان

در این مرحله سازنده تصمیم می گیرد که از چه متریال و با چه چشم اندازی برای نمای ساختمان استفاده کند. داشتن خلاقیت و انتخاب طرح زیبا ، کاربردی و چشم نواز نمای خاص و متفاوتی ایجاد می کند. نکته جالب توجه دیگر این که با اجرای یک نمای زیبا و با کیفیت ارزش ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. قصد شما از اجرای نمای زیبا و متفاوت فروش بهتر ساختمان و جلب نظر و توجه اطرافیان به ساختمان است. در این بین متریال های بسیار زیادی برای اجرای نما وجود دارد. اما در کنار توجه به زیبایی و کیفیت باید به میزان هزینه تمام شده نیز دقت کرد. همچنین نوع معماری شهر و مشخصات یک ساختمان در انتخاب طراحی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. بعد از بررسی تمامی این موارد و برآورد هزینه و شناخت نمونه بهتر ، نمای ساختمان طرح ریزی می شود.

2

زیرسازی نمای ساختمان

یکی از مهم ترین مراحل کار شاسی کشی یا زیر سازی نمای ساختمان است. شاسی کشی از چندین مرحله متفاوت تشکیل می شود که عبارتند از انتخاب مصالح و پروفیل، نبشی کشی، ریسمان کشی، اجرای زیرسازی، زیرسازی نماهای مختلف در این مرحله از کار بستر مناسبی برای اجرای کار در نظر گرفته می شود. اگر در شاسی کشی خطایی رخ دهد و محاسبات اشتباه انجام شود ، باعث خراب شدن نمای ساختمان و اتفاقات ناخوشایند دیگری در آینده خواهد شد. به همین دلیل این مرحله از اهمیت بسیار زیادی در اجرای نما برخوردار است. در ادامه مراحل مختلف زیر سازی نمای ساختمان را بررسی می کنیم.

3

اجرای نما ساختمان

بعد از آنکه شاسی کشی و زیرسازی نما بر حسب پروفیل ها صورت گرفت ، مرحله نهایی کار و اجرای نمای ساختمان آغاز می شود. در این مرحله با توجه به اینکه قرار است چه مصالحی برای نماز به کار رود ، نوع اتصال متفاوت است. به عبارت دیگر بر حسب اینکه سنگ ، چوب ، سیمان ، بتن ، شیشه و یا … برای نما به کار می رود ، اتصال آن به شاسی کشی فرق دارد. به طور مثال برای اتصال نمای شیشه به زیرسازی از آداپتور استفاده می شود. اتصال سنگ با کمک ملات انجام می شود و در نمای کامپوزیت با کمک پیچ و مهره شاسی کشی متصل می شود.

هزینه اجرای نمای بیرونی ساختمان

هزینه اجرای نمای بیرونی ساختمان به متراژ، نوع متریال مصرفی، حجم کار نما، موقعیت پروژه، نوع سنگ و آجر به کار گرفته شده، میزان ساعتی که بر روی پروژه کار می‌شود و البته ارتفاع پروژه بستگی دارد.

مسائل دستمزد طراحی نمای بیرونی ساختمان متغیر است که البته باوجود تعرفه قیمت هزینه اجرای نمای بیرونی در شرکت‌های مختلف این هزینه چندان تفاوتی ندارد و باید با توجه به سلیقه و نیازتان بهترین شرکت را انتخاب کنید. هزینه اجرای نمای بیرونی بیشتر از طراحی نما نخواهد بود.

در مرحله ی اول باید سبک مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بتوانید راحت‌ تر برآورد قیمت داشته باشید. فراموش نکنید که شرکت یا گروه طراحی قبل از اینکه متراژ، متریال و شرایط دیگر ساختمان شما را بررسی نکنند به شما اعلام قیمتی نخواهند داشت.

نمای ساختمان
نمای ساختمان

ضوابط پیشنهادی طراحی نمای شهری

  • در طراحی نما عملکرد ساختمان(مسکونی، اداری و …) مد نظر قرار گیرد.استفاده از کامپوزیت برای نماهای مسکونی توصیه نمی شود.
  • در طراحی نما ترجیحا حداکثر از 2 نوع مصالح با رنگ غالب روشن و ملایم (سفید، کرم، شیری) استفاده شود. و همچنین استفاده از رنگ های نامتعارف و تند در نمای ساختمان توصیه نمی شود.
  • مصالح استفاده شده در نما از جنس و کیفیت با دوام و مرغوب انتخاب شود.
  • برای اجرای سنگ ها در نما از اسکوپ استفاده گردد و در صورت استفاده از آجر در نما، از بندکشی استفاده شود.
  • در نمای ساختمان و جایی که با انسان در ارتباط است، از مصالحی که عکس العمل منفی در انسان ایجاد می کند مانند فلز و اجسام برنده یا شکننده پرهیز شود.
  • حتی المقدور از شیشه ساده و برای کاهش آلودگی صوتی از پنجره دوجداره استفاده شود.
  • استفاده از پنجره یکسره جهت باکس راه پله ممنوع است.
  • قاب پنجره و اجزای نما در صورت همرنگ بودن با نمای اصلی مجاز می باشد.
  • فضای ورودی ساختمان تعریف شده و دعوت کننده باشد و با عقب رفتگی در پلان طراحی شود.
  • در طراحی نما به تناسب و توازن خطوط ریتم افقی و عمودی غالب توجه شود.

جدیدترین دوره‌ ها

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود...

آموزش ضوابط ساخت و ساز شهری
23%
تخفیف
0
770,000 تومان
قوانین مشارکت در ساخت
48%
تخفیف

دوره آموزش قوانین مشارکت در ساخت

بدون امتیاز 0 رای
4,200,000 تومان
0
4,200,000 تومان
قانون پیش فروش ساختمان
47%
تخفیف

دوره آموزش پیش فروش ساختمان

بدون امتیاز 0 رای
419,000 تومان
15
419,000 تومان
سوالات شما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است