بهترین سازنده منطقه ۷ تهران

منطقه ۷ شهرداری تهران یکی از مناطق مهم و مرکزی پایتخت است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و دسترسی مناسب به شبکه‌های بزرگراهی و امکانات عمومی، همواره یکی از نقاط پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری و توسعه شهری بوده است که این موقعیت بسیار مناسب برای سازنده منطقه ۷ می تواند باشد. این منطقه که از شمال به بزرگراه رسالت، از شرق به خیابان‌های مجیدیه و سبلان، از جنوب به خیابان‌های انقلاب و دماوند، و از غرب به بزرگراه مدرس و خیابان شهید مفتح محدود می‌شود، ترکیبی از محله‌های قدیمی و جدید را در خود جای داده است. محله‌هایی مانند بهار، گرگان، نظام‌آباد، عباس‌آباد و امجدیه از جمله محله‌های مشهور و پرجمعیت این منطقه هستند. که این فرصت بسیار مناسب برای سازندگان این منطقه قرار میدهد تا پروژه های مشارکت در ساخت بیشتری را داشته باشند.

سازنده منطقه 7

منطقه ۷ تهران
(یکی از بهترین مناطق برای ساخت و ساز)

سازنده منطقه ۷

مشخصات پروژه:
 • تعداد طبقات: ۴ طبقه 
 • تعداد پارکینگ: ۴ پارکینگ
 • مدت زمان پروژه: ۱۶ ماه

مهندس داود کامرانی

مهندس داود کامرانی پس از کسب تحصیلات عالی در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، وارد حرفه ساخت و ساز شد. مهندس داود کامرانی تحصیلات خود را علاوه بر رشته مهندسی عمران در رشته حقوق نیز به انجام رسانده و به عنوان برترین مشاور حقوق ساخت سازندگان مطرح تهران و ایران شناخته می شوند. واحدهای ساخته شده توسط ایشان از لحاظ کیفیت و استاندارد از درجات بالایی برخوردار بوده و همواره پیش از اتمام مراحل ساخت، مشتریان و بازار در انتظار خرید از پروژه های ایشان هستند.

بهترین پروژه های اجرا شده

پروژه ای که در حال مشاهده تصاویر و ویدیو آن هستید واقع در جنت آباد مرکزی می باشد. این پروژه دارای ۴ طبقه مسکونی تک واحدی به همراه پارکینگ، انباری و آسانسور می باشد. هر واحد دارای ۳ خواب به همراه کمد دیواری و یک خواب مستر است. تراس، حمام، سرویس بهداشتی و لاندری از دیگر ویژگی های این پروژه است که میتوان به آن اشاره کرد.

نمونه پروژه های انجام شده
ارسال درخواست تماس

این باعث افتخار و خوشحالی ماست که بتونیم با شما صحبت کنیم. بی صبرانه منتظریم تا بتونیم در کنار هم یک اتفاق خوب رو رقم بزنیم.

پروژه های ساخته شده در منطقه ۷

نمونه کار سازنده منطقه 7
مشخصات پروژه
 • تعداد طبقات: ۶
 • تعداد پارکینگ: ۶
 • مدت زمان پروژه: ۱۸ ماه
پروژه سهروردی - امیر اتابک

این آپارتمان نوساز و لوکس در بهترین فرعی سهروردی جنوبی، نزدیک به خیابان امیر اتابک واقع شده است. این آپارتمان با امکانات کامل و طراحی مدرن شده است.

ویژگی‌ها و امکانات آپارتمان:
ورودی لابی این ساختمان با طراحی استثنایی، تجربه‌ای متفاوت از زندگی مدرن را برای شما به ارمغان می‌آورد. طراحی پلان آپارتمان به گونه‌ای است که حداکثر استفاده از فضا را فراهم می‌کند. این واحد دارای یک اتاق خواب مستر رویال با امکانات کامل و دکوراسیون شیک می‌باشد.

این آپارتمان نوساز با تمامی امکانات رفاهی و موقعیت عالی در بهترین فرعی سهروردی جنوبی، انتخابی بی‌نظیر برای افرادی است که به دنبال زندگی در محیطی لوکس و آرام هستند.

عکس های داخلی پروژه

قیمت میانگین برخی از محلات منطقه ۷ (تیر ماه ۱۴۰۳)

سبلان، ارامنه، نظام آباد، گرگان

۵۰ – ۷۰
میلیون تومان

سهروردی شمالی

۱۵۰-۱۱۰
میلیون تومان

عباس اباد، سهروردی جنوبی

۱۱۰
میلیون تومان

حشمتیه، دبستان

۹۰-۱۱۰
میلیون تومان

شرایط ساخت برای سازنده منطقه ۷

منطقه ۷ تهران به دلیل قرارگیری در مرکز شهر و داشتن محله‌های قدیمی و تاریخی، یکی از مناطقی است که نیاز به نوسازی و بازسازی دارد. سازندگان در این منطقه با چالش‌ها و فرصت‌های متعددی روبرو هستند که می‌تواند بر روند ساخت و ساز تأثیرگذار باشد. به این علت باید در بستن قرارداد مشارکت در ساخت خود دقت لازم را بکار ببرند. در ادامه به بررسی شرایط ساخت در بافت فرسوده و همچنین شرایط ساخت مسکونی و تجاری در این منطقه می‌پردازیم.

ساخت در بافت فرسوده منطقه ۷

منطقه ۷ تهران دارای بخش‌هایی با بافت فرسوده است که نیازمند نوسازی و بازسازی می‌باشد. شرایط و تسهیلاتی که برای سازندگان در این بافت‌ها در نظر گرفته شده عبارتند از:

۱. تسهیلات مالی و وام‌ها: دولت و شهرداری تهران تسهیلات ویژه‌ای مانند وام‌های کم‌بهره و بلندمدت برای نوسازی بافت فرسوده ارائه می‌دهند تا سازندگان بتوانند با هزینه کمتر پروژه‌های خود را اجرایی کنند.
۲. معافیت‌های مالیاتی: سازندگان در بافت فرسوده ممکن است از برخی معافیت‌های مالیاتی سازندگان بهره‌مند شوند که این موضوع به کاهش هزینه‌های ساخت و ساز کمک می‌کند.
۳. کاهش عوارض ساخت: شهرداری عوارض ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده را کاهش داده تا سازندگان تشویق به فعالیت در این مناطق شوند.
۴. تسهیل در صدور مجوزها: فرآیند صدور مجوزهای ساخت و ساز در بافت فرسوده معمولاً سریع‌تر و با موانع کمتری همراه است.

شرایط ساخت مسکونی در منطفه ۷

ساخت و ساز مسکونی در منطقه ۷ به دلیل وجود محله‌های مختلف و نیاز به تامین مسکن برای جمعیت رو به رشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرایط ساخت مسکونی در این منطقه شامل موارد زیر می‌شود:

۱. رعایت ضوابط شهری: سازندگان باید ضوابط  پهنه R را رعایت کنند که شامل ارتفاع مجاز ساختمان، تراکم ساختمانی و میزان اشغال زمین است.
۲. تامین پارکینگ: برای هر واحد مسکونی باید تعداد مشخصی پارکینگ تامین شود که به کاهش مشکلات ترافیکی و پارکینگ کمک می‌کند.
۳. استانداردهای ایمنی و کیفیت: استفاده از مصالح با کیفیت و رعایت استانداردهای ایمنی در ساخت و ساز الزامی است.
۴. فضای سبز و امکانات رفاهی: ایجاد فضاهای سبز و امکانات رفاهی مانند باشگاه‌های ورزشی و زمین‌های بازی برای افزایش کیفیت زندگی ساکنان ضروری است.

شرایط ساخت تجاری منطقه ۷

منطقه ۷ به دلیل موقعیت مرکزی و دسترسی آسان به بزرگراه‌ها و شبکه‌های حمل و نقل عمومی، پتانسیل بالایی برای ساخت و ساز تجاری دارد. شرایط ساخت تجاری در این منطقه عبارتند از:

۱. رعایت کاربری زمین: سازندگان باید از کاربری زمین مطلع باشند و پروژه‌های تجاری را در اراضی مناسب و با کاربری تجاری اجرا کنند.
۲. تامین پارکینگ تجاری: تامین پارکینگ به تعداد مناسب برای مشتریان و کارکنان از الزامات ساخت و ساز تجاری است.
۳. طراحی مدرن و کارآمد: استفاده از طراحی‌های مدرن و کارآمد برای جذب مشتریان و افزایش بهره‌وری فضای تجاری اهمیت دارد.
۴. امکانات و زیرساخت‌ها: ایجاد امکاناتی مانند سیستم‌های تهویه مطبوع، آسانسورهای مدرن و امنیت بالا برای مراکز تجاری ضروری است.

منطقه ۷ تهران با وجود چالش‌های موجود در بافت فرسوده، به دلیل موقعیت مکانی و دسترسی به امکانات شهری، فرصت‌های زیادی برای سازنده منطقه ۷ فراهم می‌کند. با توجه به تسهیلات و شرایط موجود، سازندگان می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب و رعایت ضوابط و مقررات، پروژه‌های موفقی را در این منطقه اجرا کنند و به بهبود کیفیت زندگی ساکنان کمک کنند.

محلات منطقه ۷ شهرداری تهران

محله بهار

محله بهار یکی از محله‌های مرکز تهران است که از طرف شرق به خیابان شریعتی، از طرف غرب به خیابان بهار، از طرف شمال به خیابان بهار شیراز و از طرف جنوب به خیابان انقلاب اسلامی منتهی می‌شود. دبیر محله بهار آقای محمود مقدم جو است.خیابان بهار به دو قسمت جنوبی(از خیابان انقلاب تا خیابان طالقانی) و شمالی(از خیابان طالقانی تا خیابان بهار شیراز) تقسیم میشود. برج بهار و بورس لباس بچه در خیابان بهار جنوبی واقع میباشد.

محله ارامنه

محله ارامنه در استان تهران و در محدوده‌ی شرقی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۷ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با بزرگراه صیاد شیرازی و خیابان سبلان شمالی، از شرق با خیابان سبلان جنوبی، از جنوب با خیابان محمودی، خیابان مدنی، خیابان پازوکی، میدان نامجو و خیابان نامجو و از غرب با خیابان شیخ صفی و خیابان اجاره دار محدود شده است و با محله‌های ‌شاهد، حشمتیه، خواجه نظام الملک، وحیدیه، گرگان، سبلان مجاورت دارد.

محله نظام آباد

این محله از شمال به مجیدیه و رسالت، از شرق به نارمک و وحیدیه، از جنوب به محله امام حسین و از غرب به محله خواجه نظام و پلیس محدود است. خیابان نظام آباد از تقاطع میدان امام حسین آغاز شده و به میدان رسالت ختم می‌شود و خیابان سبلان نیز از شمال از میدان سبلان (تقاطع خیابان قصر با بزرگراه صیاد) شروع و از سمت جنوب به خیابان دماوند متصل می‌شود. علت نام نهادن نظام آباد بروی این محله به علت مستقر شدن نظامیان ارتش شاهنشاهی در این محدوده در زمان‌های پیشین بوده‌ است.

محله گرگان

محله گرگان در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۷ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با میدان نامجو، از شرق با بزرگراه امام علی، خیابان یزدی و خیابان پازوکی، از جنوب با خیابان مدنی و از غرب با خیابان نامجو و خیابان خواجه نصیرالدین طوسی محدود شده است و با محله‌های ‌دروازه شمیران، شاهد، ارامنه، خواجه نظام الملک، خواجه نصیر طوسی، نظام آباد مجاورت دارد.

محله سهروردی

محله سهروردی در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۷ شهر تهران قرار گرفته است و از شمال با خیابان مطهری، از شرق با خیابان دکتر شریعتی و خیابان پلیس، از جنوب با خیابان کاج و خیابان بهار شیراز و از غرب با خیابان مفتح و بزرگراه مدرس محدود شده است و با محله‌های ‌عباس آباد، سنایی، کاج، حشمتیه، بهار، خاقانی مجاورت دارد.

محله عباس آباد

عباس‌آباد یکی از محله‌های شهر تهران است که بخش عمده آن در منطقه ۷ شهرداری تهران و بخش کوچکی از آن در منطقه ۶ شهر تهران واقع شده‌است. این محله در واقع قسمتی از اراضی بزرگ عباس‌آباد محسوب می‌شود. نام خیابان اصلی این محله نیز خیابان عباس‌آباد می‌باشد. این محله از شرق به خیابان شریعتی از شمال به بزرگراه داریوش بزرگ و اراضی عباس‌آباد، از غرب به خیابان ولیعصر و محله یوسف آباد و از جنوب به خیابان مطهری (تخت‌طاووس) منتهی می‌شود.

مشخصات و ویژگی های منطقه ۷ شهرداری تهران

تابلوی آغاز منطقه ۷ تهران بر روی پل تقاطع خیابان تخت طاووس (استاد مطهری) و بزرگراه مدرس. بررسی و تحلیل اجمالی سابقه تحولات و گسترش کالبدی منطقه هفت از دوره قاجار تا دوره جمهوری اسلامی به شرح زیر است.

دوره قاجار

در دوره قاجار تهران به عنوان پایتخت ایران برگزیده شد. از دوره‌های آقا محمدخان قاجار، فتحعلی شاه تهران از جمله منطقه هفت تحولات کالبدی را از سر گذراند که از آن جمله می‌توان به احداث باغ صبا در این منطقه اشاره کرد. در دوره محمد شاه، اعیان به تبعیت از شاه اقدام به احداث باغ‌های تفریحی کردند. از جمله میرزا آقاسی صدراعظم محمدشاه قاجار در محدوده وسیعی دربرگیرنده یوسف‌آباد و داودیه باغ‌هایی را احداث کرد مجموعه این منطقه در تهران قدیم عباس‌آباد نام گرفت. در دوره ناصرالدین شاه است که عمارت و باغ عشرت‌آباد (محدوده میدان سپاه کنونی) بنیاد نهاد شد. محله کنونی امجدیه از باغ‌ها و تفرجگاه‌های مطرح عهده ناصری بوده‌است.

دوره پهلوی

تهران پهلوی با تهران قاجار تفاوت چشمگیری دارد؛ به‌طور مشخص امحاء و تغییر کاربری بناهای قاجاری در دوره پهلوی اول رقم می‌خورد.

پهلوی اول

مستند به گزارش‌های تاریخی باغ عمارت عشرت‌آباد در کودتای ۱۲۹۹ برای فعالیت‌های نظامی و ایجاد قراولخانه مورد استفاده قرار گرفت و سپس به پادگان تبدیل شد. همچنین در سال۱۳۰۸ کاخ قصر به زندان قصر تبدیل شد. سال۱۳۱۴ باغ امجدیه (برگرفته از نام امجد سلطان) به ورزشگاه تبدیل شد. همچنین در همین دوران است که اراضی عباس‌آباد به تصرف دولت درآمد و پادگان و تأسیسات نظامی در بخشی از آن دایر شد. در پایان حکومت رضا شاه مرز جنوبی منطقه هفت شهرداری به صورت خیابان انقلاب-دماوند شکل گرفت. خیابان قدیم شمیران مجدداً تعویض شد. در نهایت در طول دوره حکمرانی پهلوی اول در فاصله سال‌های ۱۲۹۹ تا ۱۳۲۰ بخش عمده‌ای از بناها و قصرهای باقی مانده از دوره قاجار به‌طور کامل تغییر کاربری یافتند. در همین فاصله زمانی است که بخشی از منطقه هفت کنونی شهرداری تهران، تحت مدیریت بلدیه تهران قرار گرفت.

پهلوی دوم

مرحله گذار از شهر به کلان‌شهر تهران متأثر از رشد عمومی شهر تهران از نظر کالبدی و اجتماعی است و منطقه هفت شهرداری تهران نیز مستثنا از این قاعده نیست. در دوره پهلوی دوم اراضی حد واسط بین جاده قدیم شمیران و امتداد خیابان روزولت و جاده سوم تحت گرایش توسعه به سمت شمال هستند. این اراضی به تملک اقشار شهرنشین جدید با رفاه اجتماعی بیشتر درآمد. جاده قدیم شمیران و اراضی حد واسط خیابان‌های دماوند و سبلان به تملک اقشار شهرنشین جدید با گرایش عمده به رفاه اجتماعی پایین‌تر درآمد. همچنین در این دوره با انتقال مرکز سیاسی- حکومتی از محل کاخ مرمر به سعدآباد در سال ۱۳۴۴ موجبات تقویت شمیران به عنوان هسته شهری را فراهم آورد. در حالی که پیش از این این منطقه خارج از هسته مرکزی شهر تهران بود. از دهه چهل نقش منطقه هفت به عنوان حد واسط دو هسته شهری به منظور انتقال رفت و آمد شهری رو به افزایش گذاشت. در تبیین آثار تصویب و اجرای طرح جامع شهر تهران در سال ۱۳۴۸ بر منطقه هفت شهرداری می‌توان به چهار سیاست تعیین‌کننده اشاره کرد.

 • برنامه‌ریزی و طراحی محور شرقی – غربی که امروز مرز شمالی منطقه را تعیین می‌کند.
 • برنامه‌ریزی و طراحی شریانی درجه یک جاده سوم (بزرگراه مدرس) که امروز مرز غربی منطقه را تعیین می‌کند.
 • تعیین یکی از قطبهای ثانویه شهر تهران در۵۵۴ هکتار از اراضی شمال خیابان عباس‌آباد برای امور اداری، سیاسی و بین‌المللی.
 • خروج پادگان‌ها از شهر تهران

دوره جمهوری اسلامی

در سال ۱۳۵۷ منطقه هفت به‌طور کامل به یک بافت مسکونی شهری با تفاوت اجتماعی و کالبدی در دو سمت خیابان قدیم شمیران (خیابان علی شریعتی) تبدیل شده بود. این بافت مسکونی در دو سمت جنوب و غرب به دلیل همجواری با هسته مرکزی شهر تهران و تحت تأثیر آن رنگ بوی هسته شهر را به خود گرفته بود. در ادامه مروری فهرست‌وار به تغییرات کلان این منطقه بعد انقلاب خواهیم داشت.

 • در اجرای سیاست عمومی دولت مبنی بر خودکفایی شهرداری‌ها، منطقه هفت به یکی از هفت منطقه درآمدزای شهرداری تهران بدل شد.
 • رشد هسته مرکزی تهران به ویژه در قسمت شمالی آن، مرز این محدوده را تا خیابان شهید بهشتی گسترش داد.
 • پس از سه دهه، خط شماره یک مترو سال ۱۳۸۰ راه‌اندازی شد. این خط مترو به‌طور کامل از شمال به جنوب مرز غربی منطقه هفت را طی می‌کند.
 • احداث خط مترو شماره یک باعث تقویت روند ادغام در هسته مرکزی غرب و جنوب غربی منطقه شد.

 

ویژگی های منطقه ۷ تهران

بافت فرسوده

مساحت بافت فرسوده ۲۳۸ هکتار که ۱۵ درصد کل مساحت منطقه را شامل می‌شود و ششمین منطقه به لحاظ دارا بودن بافت فرسوده در بین مناطق می‌باشد. منطقه ۷ شهرداری تهران ۱۳٫۱۰۳ پلاک فرسوده دارد و نسبت بافت فرسوده منطقه به بافت فرسوده شهر تهران ۳/۷ می‌باشد.

جمعیت

 

جمعیت ساکن منطقه هفت در آخرین گزارش مربوط به سال ۱۴۰۰ مستند به سایت شهرداری این منطقه بالغ بر ۳۱۲٫۰۰۲ هزار نفر بوده‌است؛ نسبت جمعیت منطقه به جمعیت شهر تهران: ۸۳/۳ درصد اعلام شده‌است که تعداد ۱۱۵٫۸۸۰ خانوار در این منطقه سکونت دارند. جمعیت مردان: ۱۶۰٫۱۲۰ نفر و جمعیت زنان ساکن در این منطقه ۱۵۱٫۸۸۲ نفر می‌باشد. این منطقه طی سال‌های ۱۳۵۹–۱۳۷۵ دارای نرخ رشد منفی بوده که به مرور از روند کاهشی جمعیت آن کاسته شده‌است. روند رشد جمعیتی منطقه طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۵ مثبت بوده‌است. همچنین مستند به گزارش مرکز آمار ایران جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ایران، ۳۱۲٬۱۹۴ نفر (۱۱۵٬۹۳۰ خانوار) شامل ۱۵۲٬۰۲۴ مرد و ۱۶۰٬۱۷۰ زن اعلام شده‌است.

ویژگی‌ها

 • منطقه هفت از حیث دسترسی به شبکه مواصلاتی و نیز بافت تاریخی و قرار گرفتن در مرکز شهر دارای ویژگی‌های متعددی است که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
 • احاطه شدن نسبی منطقه در شبکه بزرگراهی
 • وجود محور تاریخی شمیران – شریعتی
 • وجود اراضی نسبتاً وسیع با کاربری نظامی سیزده درصد از مساحت کل منطقه را با کاربری نظامی است.

مراکز مهم

در منطقه هفت مراکز فرهنگی، بناهای تاریخی، مراکز علمی و درمانی متعددی وجود دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

مراکز فرهنگی و ورزشی

برخی از مراکز فرهنگی منطقه به شرح زیر است.

 • سینما تیراژه ۲
 • سینما سروش
 • سینما صحرا
 • سینما پایتخت
 • مجموعه فرهنگی هنری تهران
 • عمارت کلاه فرنگی
 • باغ‌موزه قصر
 • تالار هنر
 • ورزشگاه شهید شیرودی
 • موزه رضا عباسی
 • دبیرستان صالح
 • مصلی تهران
 • فرهنگسرای اندیشه
 • خانه سینما
 • موزه عکاسخانه شهر
 • انجمن فرهنگی ایران و اتریش
 • موزه بی‌سیم
 • موزه دکتر حبیبی

بوستان‌ها

در این منطقه بوستان‌های محلی متعددی وجود دارد که معروف‌ترین آن بوستان اندیشه و باغ‌موزه قصر هستند. برخی از دیگر بوستان‌ها عبارتند از:

 • آلاله
 • آهنچی
 • ارکیده
 • باغ دقت
 • باغچه کهن
 • آو
 • ارکیده
 • بهار شیراز
 • سپیدار
 • سرو

حمل و نقل عمومی
منطقه هفت دسترسی خوبی به شبکه بزرگراهی تهران دارد، احاطه شدن نسبی منطقه در شبکه بزرگراهی از مزیت‌های این منطقه است.

دسترسی به بزرگراه‌ها
سه بزرگراه شمال به جنوب امام علی، بزرگراه شهید صیاد شیرازی و بزرگراه شهید مدرس از منطقه هفت عبور می‌کند. همچنین ضلع شمالی منطقه به بزرگراه رسالت ختم می‌شود. در نهایت این منطقه سمت از جنوب به خیابان دماوند منتهی می‌شود.[۶] از شریان‌های ارتباطی درجه یک می‌توان به خیابان‌های انقلاب، شهید مطهری، شهید بهشتی، علی شریعتی، سهروردی، دماوند، شهید مفتح و سبلان اشاره کرد.

ایستگاه‌های مترو
پنج خط اصلی مترو، هفت ایستگاه بهره‌برداری شده‌است.

 • ایستگاه متروی امام حسین
 • ایستگاه متروی سبلان
 • ایستگاه متروی شهید بهشتی
 • ایستگاه متروی شهید قدوسی
 • ایستگاه متروی شهید مدنی
 • ایستگاه متروی شهید مفتح
 • ایستگاه متروی مصلای امام خمینی
 • ایستگاه متروی سهروردی
 • ایستگاه متروی شهدای هفت تیر